Balázs család keresése

Ebben a FÓRUM-ban lehetőséget nyújtunk arra, hogy Ön egy keresett-kutatott család családnevét - mint új TÉMÁ-t - felhelyezze az oldalunkra. A FÓRUM alá felhelyezett TÉMÁ-k - NEW TOPIC (azaz családnevek) rendeltetése az, hogy a szintén e családot kutató érintett személyek egymást informálhassák, segíthessék kutatásaikban. Eredményes kutatást kívánok!

********************************************IN ENGLISH:

This is the FORUM where you can enter your family-history tasks, your questions, and the results concerning a given family. Always enter the family name as a new theme, clicking NEW TOPIC ikon. Every family name needs a new NEW TOPIC entry.

Moderátor: Moderátorok

Balázs család keresése

HozzászólásSzerző: Balázs Valéria Agneta » 2007 okt. 29, 4:17 pm hétf.

Keresem azt a Balázs (Balás) családot akik az alábbi ősöktől származnak:
Balázs István született 1901 szeptember 10-en Budapesten
Szülei: -Balás Géza államvasúti lakatos, debreceni születésű Budapest-i lakos(VIII:Karpfenstein u.16.) ev.ref.
-Balás Gézáné szül. Schreiner Mária Katalin rk.
-Balázs István kétszer nősült, első házasságából, Magyar Erzsébettel Nagyváradon, született egy fia, (1924 aug.27-én)Balázs Béla, én az ö lánya vagyok.
-Második házasságából több gyerek is született. Azt hiszem négy fiu.
Öket vagy leszármazottaikat keresem.
A név lehet Balás vagy Balázs; gyanítjuk, hogy elírás történt az anyakönyvi kivonatokban valamikor a 900-as évek elején.
Egy utolsó levelet őrzök 1961 febr. 3-i keltezéssel, Zsuzsi nénitöl ebben ír az elírásról, és hogy folyamatban van a kiigazítás.Két fiúnak a nevét tudom Róbert (Robi) és László (Laci). Robinak volt egy kislánya, aki 1958 jan. 18-n született sajnos a nevét nem tudom.
Felhasználó profiljának megtekintése
Balázs Valéria Agneta
User

Re: Balázs család keresése

HozzászólásSzerző: Balázs Valéria Agneta » 2012 feb. 07, 6:44 pm kedd

I am looking for Balazs (Balas) families who have ancestors from the following:
Balazs Stephen was born on 10 September 1901 in Budapest
Parents: Geza-Balas state railway locksmith, Debrecen, Budapest-born residents of (VIII: Karpfenstein u.16.) Ev.ref.
Balas Gézáné-born. Catherine Mary Schreiner rk.
Balazs, Stephen married twice, first marriage, Elizabeth of Hungary in Oradea, a son was born, (on aug.27 1924) Béla Balázs, and I am the daughter of his.
Second, marriage and more children were born. I think four boys.
Looking for them or their descendants.
The name can be Balas and Balazs, suspect that the birth certificate typo occurred sometime in the early 900's.
In a last letter to reviewers in 1961 February 3 dated, Aunt Jessie in the Irish elírásról, and that is in the process kiigazítás.Két know the name of the boy Robert (Bob) and Laszlo (Laci). Robi had a little girl, who was burn in 1958 January N-18 , unfortunately, I do not know the name.
View user's profile
Valeria Balazs Agneta
Balázs Valéria Agneta
User

HozzászólásSzerző: Balázs Valéria Agneta » 2012 feb. 07, 6:48 pm kedd

Balázs Valéria Agneta írta:I am looking for Balazs (Balas) families who have ancestors from the following:
Balazs Stephen was born on 10 September 1901 in Budapest
Parents: Geza-Balas state railway locksmith, Debrecen, Budapest-born residents of (VIII: Karpfenstein u.16.) Ev.ref.
Balazs, Stephen married twice, first marriage,with Magyar Erzsébet in Oradea, a son was born, (on aug.27. 1924) Béla Balázs, and I am the daughter of his.
The name can be Balas and Balazs, suspect that the birth certificate typo occurred sometime in the early 900's.
In a last letter to reviewers in 1961 February 3 dated, Aunt Jessie in the Irish elírásról, and that is in the process kiigazítás.Két know the name of the boy Robert (Robi) and Laszlo (Laci). Robi had a little girl, she was burn in 1958 January N-18 , unfortunately, I do not know the name.
View user's profile
Valeria Balazs Agneta
Balázs Valéria Agneta
User

HozzászólásSzerző: Balázs Valéria Agneta » 2012 feb. 07, 6:53 pm kedd

Balázs Valéria Agneta írta:Keresem azt a Balázs (Balás) családot akik az alábbi ősöktől származnak:
Balázs István született 1901 szeptember 10-en Budapesten
Szülei: -Balás Géza államvasúti lakatos, debreceni születésű Budapest-i lakos(VIII:Karpfenstein u.16.) ev.ref.
-Balás Gézáné szül. Schreiner Mária Katalin rk.
-Balázs István kétszer nősült, első házasságából, Magyar Erzsébettel Nagyváradon, született egy fia, (1924 aug.27-én)Balázs Béla, én az ö lánya vagyok.
-Második házasságából több gyerek is született. Azt hiszem négy fiu.
Öket vagy leszármazottaikat keresem.
A név lehet Balás vagy Balázs; gyanítjuk, hogy elírás történt az anyakönyvi kivonatokban valamikor a 900-as évek elején.
Egy utolsó levelet őrzök 1961 febr. 3-i keltezéssel, Zsuzsi nénitöl ebben ír az elírásról, és hogy folyamatban van a kiigazítás.Két fiúnak a nevét tudom Róbert (Robi) és László (Laci). Robinak volt egy kislánya, aki 1958 jan. 18-n született sajnos a nevét nem tudom.
Felhasználó profiljának megtekintése

I am looking for Balazs (Balas) families who have ancestors from the following:
Balazs István was born on 10 September 1901 in Budapest
Parents: Geza-Balas state railway locksmith, born in Debrecen, residents in Budapest of (VIII: Karpfenstein u.16.) Ev.ref.
Balazs, István married twice, first marriage, Magyar Erzsébet in Oradea, a son was born, (on aug.27 1924) Béla Balázs, and I am the daughter of his.
In a last letter to reviewers in 1961 February 3 dated, Aunt Jessie in the Irish elírásról, and that is in the process kiigazítás.Két know the name of the boy Robert (Robi) and Laszlo (Laci). Robi had a little girl, she was burn in 1958 January N-18 , unfortunately, I do not know the name.
View user's profile
Valeria Balazs Agneta
Balázs Valéria Agneta
User

Vissza: CSALÁDNÉV FÓRUM -FAMILY NAME FORUM